Brak produktów w koszyku

Foonka – Liquid Memory

O PROJEKCIE

Pościel Liquid Memory zaprojektowana dla marki FOONKA, to wyjątkowe połączenie barw i kształtów.

Kolaż przywodzi na myśl senne marzenia, sprawia niesamowite wrażenie swoją gęstą kompozycją i precyzyjnym detalem. Nieprzewidywalność snów oraz silna więź człowieka z naturą to główne motywy tego wzoru.

To jedna z milszych współprac 2019 roku. Po pierwsze, z powodu ludzi, którzy tworzą markę FOONKA – Gosia i Marcin Dziembaj mają ogromną pasję do tego, co robią i są wyjątkowo otwarci. Od razu się dogadaliśmy, a perspektywa tego, że mój kolaż będzie mógł „ożyć” i istnieć na przedmiocie codziennego użytku, była dla mnie czymś bardzo ekscytującym. FOONKA zaprosiła mnie do współpracy jesienią 2018 roku. Poznaliśmy się osobiście na targach Warsaw Home, gdzie opowiedzieli mi o swoim pomyśle stworzenia linii pościeli projektowanej przez polskich artystów. Gosia i Marcin dali mi wolną rękę, obdarzyli ogromnym zaufaniem i swobodą twórczą.

Projekt jest pierwszym z planowanej kolekcji pościeli marki FOONKA, której myślą przewodnią będzie zaprezentowanie sztuki współczesnych ilustratorów, malarzy oraz projektantów. Pościel, wykonana z lokalnie tkanej 100% satyny bawełnianej, jest szyta oraz drukowana w Polsce, co jest niewątpliwie powodem do dumy.

Wzór Liquid Memory został doceniony w międzynarodowym konkursie European Product Design Award 2019 i zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „Bedding”.

Następny projekt Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń